УСПЕХ МАТЕМАТИЧАРА НАШЕ ШКОЛЕ

Ученица петог разреда Загорка Златић је након пролаза на општинском такмичењу из математике учествовала на окружном такмичењу које је одржано у ОШ „Свети Сава“ у Чачку и освојила је 3. место!

На окружном такмичењу је учествовала и ученица четвртог разреда Ђурђа Парезановић.

Честитке ученицама и наставнику математике Влајку Ристановићу и учитељици Јелени Самарџић!

УСПЕХ УЧЕНИКА НА ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Ученица петог разреда Загорка Златић је освојила прво место на општинском такмичењу из историје које је одржано у ОШ „Мајор Илић“ на Кушићима и тиме стегла пласман на окружно такмичење из историје!

На истом такмичењу је учествовао и ученик осмог разреда Вукашин Радоњић који је такође освојио прво место и стекао пласман за даље такмичење!

Честитке ученицима и наставнику историје Милутину Станисавићу!

УСПЕХ УЧЕНИЦЕ ЗАГОРКЕ ЗЛАТИЋ

Ученица петог разреда Загорка Златић учествовала је на окружном такмичењу из Српског језика и књижевности и освојила 2. место! Честитке Загорки и наставници Маријани Принчевац!

ШКОЛА ПРИЈАТЕЉИЦА ПРИРОДЕ И ЖИВОТИЊА

Наша школа је добила захвалницу за учешће на конкурсу „Школа пријатељица природе и животиња“. Активност је реализована уз подршку наставника биологије Рада Перуничића и осталих наставника и ученика школе.

Loader

EAD Logo
Taking too long?

Reload Reload document

Open Open in new tab

КЊИГА ГЛАВУ ЧУВА

Поводом обележавања Националног дана књиге, 28. фебруара, реализована је седма по реду акција ДШБС, како би се активности гласног читања заједнички реализовале у што већем броју школа и како би се указало на значај књиге, српског језика и школске библиотеке у раду са ученицима и наставницима. Слоган наше школе овог дана, позајмљен је из наслова публикације Књига главу чува. Симболизује учестало упућивање деце на то да је књига добра и корисна, непресушни извор задовољства и вештина, да се читањем обогаћује речник, повећава способност концентрације, проширују домети маште и подстиче креативност. Ученици и наставници наше школе су читали наглас стихове, цитате, делове омиљених књига и разговарали о прочитаном.

САВИНДАН У НАШОЈ ШКОЛИ

Данас смо у нашој школи прославили школску славу-Светог Саву. Након освећења славског колача и обраћања наше директорке, ученици су извели пригодан програм за госте. Нека нам је на здравље и уз Божју помоћ!

ДАН ШКОЛЕ

Дана 15. децембра 2023. године смо прославили Дан школе! Битно је и неопходно да у овим изазовним временима останемо заједно, да славимо и поштујемо оне који су нас својом храброшћу задужили. Да се сећамо традиције и чувамо огњиште и колевку, да од старог не одлазимо а да ново не одбацујемо. СРЕЋАН НАМ ДАН ШКОЛЕ!

ДРУГ ДРУГУ ❤️

Према годишњем плану тима Црвеног крста којим руководи наставник биологије Раде Перуничић, одржана је радионица на тему „Друг другу“. Учитељице Јелена Самарџић и Данка Лишанин су на креативан начин обележиле дан. Ученици су један другом поклањали поклоне које су правили током часова Одељенске заједнице и Ликовне културе.

ИЗВЕШТАЈ ТИМА ЦРВЕНОГ КРСТА

Поводом 1. децембра а према годишњем плану Тима црвеног крста, наставник биологије Раде Перуничић је спровео активност и обележио наведени Дан против хива. Наставник је ученицима 7. и 8. разреда предочио шта је хив вирус, како се преноси и какве су мере заштите. Коришћени су пригодни наставни садржаји из уџбеника биологије за 8. разред. У договору са предметним наставником Једносменске наставе ученици ће направити пригодне хамере у циљу подизања знања у вези са полно преносивим болестима.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ

Као и сваке године, и ове године смо у нашој школи обележили међународни Дан толеранције. У два термина, са учитељицама Данком Лишанин и Јеленом Самарџић, као и са наставницом српског језика Маријаном Принчевац, имали смо прилику да одгледамо презентацију на тему дискриминације, као и да гледамо дечје учешће у једној игри улога која је имала за тему како се особе које нису прихваћене или имају неки инвалидитет тешко боре са тим, и како једна наша реч може бити тас на ваги да ли ће се оне осећати лоше или добро и шта у њима то може изазвати.
Такође смо разговарали са ученицима шта за њих значи дискриминација, прихватање и као и то да ли су они некад били жртве неприхватања од стране вршњака.

Међународни дан толеранције обележен је и у на часу грађанског васпитања код наставнице Јасмине Танкосић. Овим путем желели смо да пошаљемо поруку свим људима да заједно треба да градимо културу мира, толеранције и разумевања и да радимо на стварању толерантног друштва које уважава различитости и свима пружа једнаке шансе и могућности.