Заштитимо децу у саобраћају

1

У петак 16.09.2016. године, у нашој школи је одржано педавање од стране представника ПУ из Ивањице и представника Црвеног крста, на тему – Заштитимо децу у саобраћају. Посебан акценат је стављен на безбедност у саобраћају за ученике млађих разреда. Наглашене су грешке у саобраћају због којих деца најчешће страдају. Предавање је било веома корисно и поучно, а ученици су постављали много питања везаних за безбедност у саобраћају и тако показали велико интересовање за ову тему.

Родитељи-возачи, учините све за безбедност деце у саобраћају, јер сте за то одговорни и као родитењи и као возачи – порука је предавања.

Ученицима првог разреда подељене су од стране ПУ књиге под називом „ Пажљивкова правила у саобраћају “ , а од ЦК Србије – распоред часова.

Поштовање саобраћајних правила и прописа је веома важно да би учествовање деце у сабраћају било безбедно.