Караван запошљавања у нашој школи

У оквиру пројекта  Европске уније „ Помоћ теже запошљивим групама “- ИПА 2012.  организовани су „ Каравани запошљавања “ који представљају  својеврсну меру Националне службе за запошљавање која настоји да смањи и спречи проблем незапослености у Србији.

Циљ овог пројекта је да се обиђу  рурална подручја и да се информишу грађани како би се овај проблем смањио. Део овог пројекта била је и наша школа.

Наиме, 5. децембра 2016. у 11 сати нашу школу посетиле су представнице Мобилног тима Националне службе за запошљавање Милица Станковић и Мира Маџаревић.

Оне су информисале присутне мештане о правима из области запошљавања и осигурања за случај незапослености , као и о мерама финансијске и нефинансијске подршке при запошљавању или започињању сопственог посла. Заинтересованим лицима је омогућено да се одмах пријаве на евиденцију тражилаца посла.

Такође, у оквиру овог пројекта ради поспешивања веће заинтересованости и одзива мештана Међуречја на улазним вратима школе залепљени су постери са најважнијим информацијама о делатности службе за запошљавање.