Извештај са приредбе за Осми март

И ове године низом пригодних активности организовали смо приредбу поводом Осмог  марта. Припремили смо разноврстан програм у који су били укључени ученици  млађих и старијих разреда.

Водитељи приредбе биле су ученице седмог разреда Бојана Вукотић и Милијана Пантовић. На самом почетку, најавиле су програм поздравивши све присутне маме, баке, стрине, ујне.

Сви ученици су с нестрпљењем ишчекивали када ће се појавити на сцени. Прво су се представили ученици млађих разреда који су појединачно и групно рецитовали песме о мајци. Након рецитација, програм је употпуњен игром. Ученици су заиграли Мамино коло уз пратњу наставника музичке културе.

И ученици старијих разреда пожелели су да честитају својим мамама празник па су рецитовали стихове који стају у најлепше  песме о мајци. Након рецитација, на сцени су се нашли мали глумци, ученици млађих  разреда. Извели су скечеве  „ Колико је важна мајка“  и „ Надметање“ а публика је њихов наступ пропратила великим аплаузом.

Емоције исказане кроз рецитације пратила је песма.  Свој певачки таленат показали су ученици петог разреда отпевавши песму „ На студенцу“ а онда нас је на  важност чувања традиције подсетила  ученица Милица Аџић. Певала је песму „ Црвен цвете“ уз пратњу другара из одељења.

За крај приредбе оставили смо шаљиви и едукативни драмски комад о  једном „ обичном  и  необичном“ дану у животу сваке маме. Присутни су уживали у сценском наступу ученика петог, шестог и седмог разреда.

По завршетку програма, ученици су својим мамама поклонили честитке и руже од креп папира, чиме су још једном показали своју креативност и маштовитост.