Дечја недеља четвртак 05.10.2017

ПОКАЖИ ШТА ЗНАШ

У четвртак, 5. 10. 2017. године, ученици Основне школе „Вучић Величковић“ у Међуречју показали су своје таленте под слоганом „Покажи шта знаш“. Својим другарима и наставницима представили су разнолика умећа.

Муизчке таленте показали су ученица VII разреда Милица Луковић, свирајући песме „Црвен цвете“ и „Још не свиће рујна зора“, док су вокалне способности показали ученици VIII разреда, на челу са Милицом Аџић, певајући песме „Црвен цвете“, „Божури“ и „Сини јарко сунце са Косова“

Своје кошаркашке акробације показао је Никола Величковић, док су гимнастичке фигуре приказале ученице млађих разреда. Ученици VI разреда су одглумили део из серије „Село гори, а баба се чешља“.

Најмлађи ученици су певањем и рецитовањем такође показали таленат, тако да школа од својих ученика и у будућности може очекивати квалитетне и оригиналне приредбе.

На нивоу општине планирана је активност изложбе лутки у Дому културе. Ученици наше школе узели су учешће и својом креативношћу дали допринос дечјем стваралаштву.

Дечја недеља -четвртак 5.10.2017

Посета школској библиотеци

Четврти дан Дечје недеље је у нашој библиотеци био врло динамичан. Школску библиотеку су посетили ученици свих разреда.  С обзиром на то да је мото ове године „ Градимо мостове међу генерацијама“, причом о међусобној  сарадњи и солидарности  започели смо  дружење.

За све ученике   реализована је књижевно-психолошка радионица која се одвијала по фазама. Први део је подразумевао разговор на  задату тему.  Други део се односио на читање прича  :„ Три лептира“, „ Два друга “ и „ Велика лопта“.

После читања уследила су многобројна питања која су пратила читање и разумевање прочитаног.

Ова радионица се завршила ликовним кутком где су деца илустровала већ горе наведене приче.

Колегиница Марина Новаковић илустровала је причу „ Бамби“ којом је указано на значај пријатељства, помоћи и лојалности која постоји и код животиња.

Ученици свих разреда су упознати са библиотечким фондом књига и   са појмовима аутор, издавач, илустратор, илустратор корица, уредник… Разговарали смо о томе како настају књиге, што је деци било посебно занимљиво.

На крају радионице уследило је покретање акције „ Желим да прочитам…“  Наслове књига које би желели да прочитају ученици су убацивали у кутију жеља.