Дечја недеља петак-06.10.2017

У петак, 6. октобра, одржана је приредба поводом пријема првака у Дечји савез. Приредба је почела у 11 часова, а учесници приредбе су били предшколска група из Међуречја и ученици млађих разреда наше школе. Приредби су присуствовали ученици старијих разреда и наставници.

После уводних речи водитеља, првацима су старији другари отпевали песму „Добро дошли прваци“. Уследиле су речи „Добродошлице“, као и читање текста „Лепота је у различитости“. Кроз изговорене стихове ученици су се подсетили дечијих права, обавеза као и правила лепог понашања. Шаљиви стихови насмејали су публику, а смена извођача на сцени праћена је аплаузима. Поруке песама су биле у складу са општим циљевима Дечје недеље. За крај приредбе хорски је изведена песма „Деца су украс света“. Најмлађи ученици су били пријатно изненађени симболичним поклонима који су им уручени.

Активности Дечје недеље,  у нашој школи, реализоване су планираном динамиком Ученици и наставници су активно учествовали у њима са жељом да сваке наредне године будемо креативнији и успешнији.

У петак 6.10.2017.године одржан је крос „Трка за срећније детињство“у О.Ш „Вучић Величковић“из Међуречја ,на целу са наставником Јасмином Мићић у сарадњи са Црвеним Крстом  и Спортским савезом Ивањице.Крос је одржан на теренима школе.Учествовали су ученици од 1 – 8 разреда,као и деца из предшколске групе.

Такмичење је почело трком предшколаца где је победу однео Далибор Маричић.Даље су уследиле трке девојчица и дечака 1. и 2.разреда.У обе категорије победу су однели прваци ,Душица Богдановић и Ненад Ђокић.Након њих ,своју брзину су одмерили ученици 3 и 4 разреда.Међу девојчицама најбоља је била ученица 3.разреда Јована Богдановић,а међу дечацима,ученик 4 .разреда Георгије Маричић.Када су додељене дипломе ученицима млађег узраста,настављено је такмичење ученика од 5-8 разреда

У врло узбудљивој трци у категорији дечака 5. и 6. разреда победу је однео Дејан  Маричић ,ученик 6.разреда ,а у категорији девојчица Марија Савић ,такође ученица 6 разреда.

У надметању 7. и 8. разреда,обе победе су однели осмаци,Невена Станић и Никола Величковић.Такмичење је протекло у сјајној атмосфери и великој ангажованости.