РЕЗУЛТАТИ МЕЂУНАРОДНОГ KGL (Kangaroo Global Linguistics) ТАКМИЧЕЊА ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА ОДРЖАНОГ У УЖИЦУ – 16. МАРТА 2019. ГОДИНЕ

АЏИЋ ПЕТАР (B1) – 95%
ЈОВАНОВИЋ ФИЛИП (Pre-A1) – 44%

Данас су на имејл адресу наше школе стигли резултати првог круга KGL (Kangaroo Global Linguistics) такмичења из енглеског језика одржаног у Ужицу 16. марта 2019. године у организацији The International Testing Authority (ITA) и The Institute for the Development of Educational Assessment (IDEA).

Ученик VII разреда наше школе, ПЕТАР АЏИЋ, такмичио се на нивоу B1 (у складу са описом нивоа у Заједничком европском оквиру за језике (CEFR)) и освојио је 95% на тесту а ученик III разреда наше школе, ФИЛИП ЈОВАНОВИЋ, који се такмичио на нивоу Pre-A1 (у складу са описом нивоа у Заједничком европском оквиру за језике (CEFR)) је освојио 44%.

Нажалост, нико од њих се није пласирао у други круг такмичења јер су границе за пролаз биле прилично високе – за Pre-А1 је била 93%, а за А2 97,5.

Сви ученици који су остварили 50+ процената на тесту добијају сертификат са резултатом тј. процентима на том нивоу, док они који имају мање од 50% добијају сертификат о учешћу.

Овом приликом се захваљујемо Александри Секулић и Даници Ћирковић, координаторима KGL такмичења за Србију.

Петру и Филипу честитамо на постигнутим резултатима и желимо им више успеха следеће године на KGL такмичењу.