ДЕЧИЈА НЕДЕЉА 2019. ДАН ПРВИ: „ДА ПРАВО СВАКО – ДЕТЕ УЖИВА ЛАКО!“ (30 ГОДИНА КОНВЕНЦИЈЕ О ПРАВИМА ДЕТЕТА)

Данас, 07. октобра 2019. године, према утврђеном Плану активности за Дечију недељу, у нашој школи је обележен први дан и реализоване су следеће активности: отварање Дечије недеље, Свечани пријем првака у Дечији савез и Презентација о Конвенцији. Ученици млађих разреда су веома активно учествовали у реализацији радионице: „Конвенција о правима детета из нашег угла“ – коју су припремиле задужене наставнице: Данка Лишанин, Јелена Самарџић и Милица Башић. Након веома интересантног разговора о актуелним правима / обавезама деце и подсећања на буквар Дечијих права, ученици су осмислили и исписали предлоге својих права која би веома радо увели да су на некој власти.