ДАН РОЂЕЊА ВУКА СТЕФАНОВИЋА КАРАЏИЋА ОБЕЛЕЖЕН У НАШОЈ ШКОЛИ

Јуче, 7. новембра 2022. године у просторијама школе у два одвојена термина обележили смо Дан рођења Вука Караџића. У активности су били укључени сви ученици, а координатори су биле учитељице Данка Лишанин и Јелена Самарџић, наставница српског језика Милица Башић и наставнице једносменске наставе Вања Маричић и Јасмина Танкосић.

Активности смо отворили презентацијом како бисмо ученике подсетили на најважније податке везане за Вуков живот и дело, а након тога су ученици следећи трагове нашег великог писца, реформатора језика и правописа кроз такмичарски дух одгонетали загонетке, састављали речи и свесрдно уживали у предвиђеним активностима.

Ученици предметне наставе су кроз осмишљена питања која прате наставни план и програм часова српског језика, решавали, одајући почаст Вуку. Тако је настао и заједнички ђачки буквар који лепо одговара мисли да је заиста „Вук хтео где год крене да се људи описмене”. Завирите у наше мало језичко благо!

Website