ПРОМОЦИЈА СРЕДЊЕ ШКОЛЕ УНУТРАШЊИХ ПОСЛОВА ,,ЈАКОВ НЕНАДОВИЋ“ СРЕМСКА КАМЕНИЦА ОДРЖАНА У НАШОЈ ШКОЛИ

Данас, 7. марта 2023. године, МИЛОШ МАРИЧИЋ – представник Полицијске станице Ивањица – одржао је промоцију Средње школе унутрашњих послова ,,Јаков Ненадовић“ из Сремске Каменице за ученике 8. разреда наше школе.

ПЛАСМАН УЧЕНИКА НАШЕ ШКОЛЕ НА ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Општинско такмичење у шаху одржано је 24. фебруара 2023. године у ОШ “Кирило Савић“ у Ивањици.

На општинском такмичењу ученици наше школе су имали одличан пласман.

Такмичење је било по категоријама V, VI, VII и VIII разред.

На окружно такмичење пласирали су се следећи ученици:

1. СУЗАНА ПАРЕЗАНОВИЋ (шести разред) – 2. место,
  2. ФИЛИП ЈОВАНОВИЋ (седми разред) – 2. место
  3. ВУКАШИН РАДОЊИЋ (седми разред) – 3. место
  4. МИЛИЦА САВИЋ (осми разред) – 2. место
  5. БОЈАНА ШУБАРИЋ (осми разред) – 3. место

У екипном такмичењу ученици ОШ “Вучић Величковић“ освојили су 3. место.

Честитамо ученицима и њиховом предметном наставнику ВЛАЈКУ РИСТАНОВИЋУ на овим сјајним резултатима.

Браво! Свака част!

ДАН РОЗЕ МАЈИЦА (Pink Shirt Day) ОБЕЛЕЖЕН У НАШОЈ ШКОЛИ

Међународни дан ружичастих мајица, дан борбе против вршњачког насиља, који се неколико година обележава у нашој школи, и овог пута протекао је у знаку другарства, заједништва, љубави, поштовања, поверења, несебичности.

Мали кројачи свих разреда су уз помоћ учитељица и наставника израдили упечатљиве креације- ружичасте мајице од хамера. На њима су исписивали поруке које промовишу различитост и равноправност. Тиме су послали снажну поруку свим вршњацима да се до правог циља може доћи заједништвом и слогом, а да другарство треба користити као главно оружје против сваког облика насиља.

Креативни и маштовити радови наших ученика красиће хол школе као главна порука да и различити чинимо целину.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА ОБЕЛЕЖЕН У НАШОЈ ШКОЛИ

Поводом обележавања Међународног дана матерњег језика у школи су реализоване радионице, на којима су се ученици, кроз презентацију, разговор, читање и писање, још једном подсетили значаја матерњег језика и нашег односа према њему.

Oбележавање овог међународног дана установила је организација Унеско-а 1999. године, откада се већ дужи низ година редовно обележава 21. фебруара широм света.

Основни циљ је да се подигне свест о значају матерњег језика, обавези да га чувамо, негујемо и волимо, као и дужности да га преносимо генерацијама које долазе.

По завршетку активности и ученици и наставници су се сложили да је важно знати разне језике, али је најважније сачувати, неговати и волети свој матерњи језик. Ове чињенице треба да се сетимо не само на дан посвећен чувању језика, већ и свих осталих дана у години.

ПРВО МЕСТО НА ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МАТЕМАТИКЕ ЗА УЧЕНИЦУ 4. РАЗРЕДА НАШЕ ШКОЛЕ – ЗАГОРКУ ЗЛАТИЋ

На општинском такмичењу из математике које је одржано у суботу, 4. фебруара 2022. године, у ОШ ,,Кирило Савић“ у Црњеву, ученица 4. разреда наше школе – ЗАГОРКА ЗЛАТИЋ – заузела је прво место освојивши максималних 100 поена.

Честитамо Загорки и њеној предметној наставници ДАНКИ ЛИШАНИН на овом изванредном успеху! Браво! Свака част!

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА ОДРЖАНО У НАШОЈ ШКОЛИ

Данас, 4. фебруара 2023. године, са почетком у 13 часова, одржано је општинско такмичење из енглеског језика у нашој школи.

Честитамо ученицима и њиховим предметним наставницима на постигнутом успеху! Браво! Свака част!