Донација клупа – МАТИС

Захваљујући донацији фирме МАТИС из Ивањице и гдину Мику Бабићу обновљен је кабинет биологије а старе клупе замењене новим. Наравно, захвалност и подршку дугујемо и директорки Биљани Пивљаковић, наставнику биологије Раду Перуничићу, као и члановима еко радионице.

Кабинет биологије пре донације

Кабинет биологије – сада

Ускршњи фестивал „Селу у походе“

Дана 13. априла 2015. године са почетком у 11 часова у нашој школи одржан је фестивал на тему: „Селу у походе“. Фестивал је одржан по следећем програму:

• у 11 часова – пријава такмичара у учионици школе и бирање најлепше осликаног јајета
  • у 11:15 – такмичење у куцању јајима
  • у 12:30 – свечани дефиле
  • у 14 часова – ручак за учеснике
  • у 15 часова – почетак фестивала (такмичење)
  • У 19 часова – проглашење победника
  • након 19 часова – дружење свих учесника

Изложба и проглашење победника за најлепше осликано јаје за све ученике школе одржана је у 11 часова. У комисији су били: Данка Лишанин, Јелена Самарџић, Биљана Ристић и Аурора Пивљаковић. Додељене су дипломе и награде за 1., 2. и 3. место.

Такмичење у куцању јајима почело је у 11:15 часова и то у три групе:

1. узраст до 7 година
  2. узраст од првог до четвртог разреда и
  3. узраст од петог до осмог разреда.

Uskrs13 Uskrs12 Uskrs1

Такмичили су се и неки од гостију из певачких група.

Састав комисије је био исти као и за најлепше осликано јаје и такође су додељене дипломе и награде за 1., 2. и 3. место.

Еколошка радионица – актуелно

Током марта месеца, организовано је сађење цвећа у нашој школи под слоганом „Како би наша школа лепша била, еко радионица се потрудила“.

Васкршњи фестивал Међуречје 2015

Васкршњи фестивал „Селу у походе“ Међуречје 2015

У Међуречју, у понедељак 13.04. 2015. године, одржаће се трећи васкршњи фестивал „Селу у походе“.

НА ФЕСТИВАЛУ УЧЕСТВУЈУ ФОЛКЛОРНЕ И ПЕВАЧКЕ ГРУПЕ ИЗ ЦЕЛЕ СРБИЈЕ, РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ И ЦРНЕ ГОРЕ

ПРОГРАМ ФЕСТИВАЛА:
– У 11 часова у просторијама школе изабраће се најлепше осликано јаје и такмичење у куцању јајима
– У 12 и 30h- СВЕЧАНИ ДЕФИЛЕ ОД ШКОЛЕ ДО ЦРКВЕ У МЕЂУРЕЧЈУ
– У 15h – ПОЧЕТАК ТАКМИЧЕЊА

ЧЛАНОВИ ЖИРИЈА:
1. Димитрије Големовић – проф. др. етномузиколог ИЗ БЕОГРАДА
2. Радоица Кузмановић– директор КУД-а ,,Коло„ – Београд

ОРГАНИЗАТОРИ ФЕСТИВАЛА СУ:
– ОШ,,Вучић Величковић„ – Међуречје
– МЗ Међуречје
– КУД ,,Ђердан„ – Ивањица

Генерални покровитељ Скупштина општине Ивањица

,,СЕЛУ У ПОХОДЕ 2015„, ТРЕЋИ ВАСКРШЊИ ФЕСТИВАЛ ИЗВОРНОГ СТВАРАЛАШТВА У ПОНЕДЕЉАК 13. АПРИЛА У МЕЂУРЕЧЈУ

Директорка школе
Биљана Пивљаковић

Семинар

Дана 28. марта, 2015. У школи је одржан семинар на тему „Допунска настава са посебним освртом на образовни рачунарски софтвер“ са почетком у 9:00х. Семинар је трајао један дан и носио је 8 бодова. Семинар су одржали Драгослав Панић и Милена Вићовић из Ужица. Присуствовали су наставници из већине ивањичких школа.

Seminar12 Seminar22