Онлајн недеља

GOW16-FB-baner

И ове године у Србији је обележена Онлајн недеља и то од 14. до 20. марта и то у телецентрима, школама, јавним библиотекама, невладиним организацијама и едукативним центрима широм Европе.

Активности овогодишње кампање биле су усмерене на подизање свести међу грађанима о онлајн сервисима, безбедности на Интернету, кодирању и ИКТ вештинама. Такође, акценат ће бити на промоцији дигиталних послова, подстицају младих и незапослених да стичу и унапређују своје дигиталне вештине.

И наша школа је ове године узела учешће у овој дигиталној кампањи и то у среду 16. марта.
Одржано је предавање за све запослене које је имало за циљ да приближи коришћење софтвера и модерних технологија у настави, конкретно коришћење Интернета и рад са текст процесором – Word. Предавање је одржао наставник информатике Славољуб Гојковић.

DSC_0373 DSC_0378

Истог дана, ученици 8. разреда су својим млађим другарима од 1. до 4. разреда приближили свет рачунара, модерних технологија, учећи кроз игру и забаву.

IMG_20160316_114707

IMG_20160316_114735

IMG_20160316_114841

Извештај са општинског такмичења из математике

Општинско такмичење из математике одржано 27.2.2016.год. у Основној школи „Милинко Кушић“ у Ивањици са почетком у 10 часова. Ученик наше школе, Аџић Петар, 4.разред је учествовао на такмичењу, од укупно 87 ученика 4. разреда, свих Основних школа. Комисија је на основу бодовања донела следећу одлуку:

Име и презиме Разред Име школе Број бодова
Петар Аџић 4. Ош“Вучић Величковић“ 1. 2. 3. 4. 5.

image-144f35105203a1cf0afa90fb455eb3c2bb8270a3ee3c0f095e07b9f8f4ec99e3-V

По укупном броју бодова (65) и по коначној ранг листи са  такмичења, ученик наше школе, Аџић Петар, освојио је 3. место на општинском такмичењу из математике.

Упутство за избор уџбеника

У току је поступак избора уџбеника за наредне три школске године, односно за 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019. годину, у основним школама Републике Србије. Избор уџбеника реализује се у складу са чланом 33. и 34. новог закона о уџбеницима.
Министарство просвете, науке и технолошког развоја објавило је, на основу јавног позива, Листу одобрених уџбеника. Листа одобрених уџбеника садржи податке о свим уџбеничким комплетима за сваки предмет. У Листи се за сваку уџбеничку јединицу наведени обим изражен у броју страна и малопродајна цена. Листа одобрених уџбеника достављена је свакој основној школи а доступна је и на интернет страницама:

Уџбеници

За потребе избора уџбеника Министарство је отворило посебну електронску адресу за примедбе и питања (izbor.udzbenika@mpn.gov.rs)
Ова адреса је отворена за све просветне раднике, родитеље и ученике. О свим евентуалним неправилностима и нејасноћама родитељи могу обавестити Министарство путем мејла izbor.udzbenika@mpn.gov.rs или слањем писаног коментара на адресу Министарство просвете, науке и технолошког развоја, Немањина 26, 11000 Београд, са напоменом: За избор уџбеника.

Толеранција

ШКОЛСКИ ТИМ ЗА ЗАШТИТУ УЧЕНИКА ОД НАСИЉА, ЗЛОСТАВЉАЊА

И ЗАНЕМАРИВАЊА

У периоду од 17.02. до 23.02.2016. извршена је промоција и израда зидних новина на тему “Толеранција“ где су ученици од првог до осмог разреда својом маштовитошћу исписивали поруке, израђивали ликовне радове, лепили на разредне паное на часовима одељенског старешине и успут читали текстове на ову тему примерене узрасту. Затим је извршен одабир најбољих радова и урађен школски пано који се налази у холу школе на спрату.

Untitled