Сарадња са саобраћајном полицијом

Данас, 24. маја 2017. године нашу школу посетили су представници МУП-а из Ивањице. Предавање је одржао вођа саобраћајног сектора, Гојко Ћурчић.

Министарство просвете и Министарство унутрашњих послова у настојању да унапреди ниво безбедности ученика и школе, покренули су заједнички пројекат „ Безбедносно детињство- развој безбедносне културе младих“.

У оквиру пројекта,  предавач је говорио на тему „ Безбедно учешће деце у саобраћају“.

Предавање је одржано за ученике петог разреда. Ученици су могли да чују доста корисних информација о правилном понашању у саобраћају.  Говорено је и о  обавезном коришћењу  појаса на задњем седишту.

Ученици су заинтересовано приступили теми. Постављали су многобројна питања о  правилном управљању бициклима, ролерима…  Кроз ово предавање ученици су подстакнути да буду врло обазриви у саобраћају, да поштују прописе и да се правилно крећу од куће до школе.