31.01.2018

Данас, 31. јануара 2018. године, након 112 радних дана – завршава се прво полугодиште школске 2017 / 2018. године и почиње зимски распуст за основне и средње школе на територији Републике Србије.

Зимски распуст ће трајати седам радних дана – а први радни дан у другом полугодишту је 12. фебруар 2018. године.

У уторак, 13. фебруара 2018. године, настава ће се одвијати по распореду часова од четвртка.

У среду, 14. фебруара 2018. године, настава ће се одвијати по распореду часова од петка.

Ученике у фебруару очекује још један кратак распуст – за државни празник Сретење – 15. и 16. фебруара.

ПРВИ ПУТ НА СКИЈАМА

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

У недељу ,28.01.2018.године ски стаза на Дајића брду на планини Голији угостила је ученике петог разреда ОШ „Вучић Величковић“из Међуречја.Они су данас уз помоћ своје наставнице физичког васпитања први пут стали на скије и направили прве скијашке кораке.Савладали су основе ,али и успели да се спусте низ стазу за почетнике.Иако су оставили сву енергију на стази и у снегу,кући су се вратили задовољни и пуни лепих утисака.

школска слава – Свети Сава -27. јануара 2018. године

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Данас. 27. јануара 2018. године, са почетком у 11 часова, обележена је школска слава – Свети Сава – ломљењем славског колача и пригодним светосавским програмом.

Ево само делића атмосфере са данашње прославе.Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic MedjurecjeФотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Хвала родитељима и мештанима Међуречја који су својим доласком увеличали наше славље као и ученицима наше школе који су одлично изнели своје драмске задатке – који нимало нису били лаки – јер су у оригиналу рецитовали најлепше стихове српске средњовековне књижевности.

Још једном се захваљујемо сестринству манастира “Светог Архангела“ у Ковиљу што су нам позајмили драмски костим – монашку ризу.

Хвала свима!

На многаја љета!

КАБИНЕТ ИСТОРИЈЕ

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Професор историје у нашој школи, Драган Раковић, својим залагањем обезбедио је донацију ђачких клупа у свом кабинету од компаније “Matis Group“ из Ивањице.

Овом приликом желимо да се захвалимо комапнији „Matis Group“ на донацији ђачких клупа за нашу школу.

Кабинет историје је тиме постао још подстицајније окружење за ученике наше школе како би што успешније усвајали нова знања и вештине.