ДЕЧИЈА НЕДЕЉА -ДАН ТРЕЋИ (03.10.2018)

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

„МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО!“

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА – ДАН ТРЕЋИ (03.10.2018.)

Дана, 03.10.2018., са почетком у 8 часова а у оквиру обележавање Дечије недеље 2018., васпитачица Гордана Јелић је одржала радионицу са нашим предшколцима и њиховим родитељима на тему „Оживљавамо воће и поврће“. На крају радионице, радови су изложени на полицама испред учионице. Данашња радионица је протекла у дружењу и дивној атмосфери.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА (02.10.2018)

“МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО!“

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА 2018.

У уторак, 2. 10. 2018. године у оквиру Дечије недеље реализоване су следеће активности:

Радионица „Ненасилна комуникација и активно слушање – за ученике млађих разреда“ имала је за циљ подизање свести ученика о потреби спровођења ненасилне комуникације и уважавања мисли и осећања других. Ученици су се на овој радионици упознали са појмом ненасилне комуникације, као и са начинима спровођења ненасилне комуникације. Кроз активности ученици су научили да препознају ситуацију у којој је неопходно применити ненасилну комуникацију. Упознати су са различитим начинима слушања, а посебно активним слушањем које доприноси успешнијој комуникацији и повезивању са другим особама. На крају радионице уочено је да су ученици научилида разликују слушање и неслушање, различите врсте слушања и карактеристике слушања са емпатијом.

Састанак Ученичког парламента у оквиру дечије недеље 2018. године. Дебата на тему: „Како препознати и шта урадити- за одрастање без насиља“. У дебати су учествовали представници Ученичког парламента и ученици старијих разреда наше школе. Дебатовали су на тему превенције насиља, начинима испољавања насиља, разлозима због којих се догађа насиље. Учесници дебате су описивали како замишљају учеснике насиља. Једно од битијих питања о којем су учесници дебате расправљали било је и то да ли је тежи вид насиља психичко или физичко насиље? Шта више боли? Један шамар или једна лаж? Шта доводи до тежих последица и да ли се уопште насиље може упоређивати и мерити или је то индивидуална ствар?

Активност „Мој тајни пријатељ“

„Мој тајни пријатељ“ је активност коју ове године у оквиру „Дечије недеље“ спроводимо са циљем да изненадимо и обрадујемо своје „тајне“ другаре лепим порукицама. Ученици су за ову активност посебно припремљени радионицом „Ненасилна комуникација и активно слушање“. Ученици су у оквиру радионице разговарали на тему другарства, уважавања и толеранције. Истакли су значај игре и пријатељства, као и ненасилно решавање проблема. Активност је започета извлачењем тајних пријатеља и припремом паноа који ће бити изложен недељу дана у холу школе. На паноу направљеном од хамер папира свако од ученика ће уредити свој простор и залепити га. На простор обележен својим именом недељу дана ће остављати лепе поруке за свог тајног пријатеља. Име тајног пијатеља ученици сазнају последњег дана активности уз други део радионице „Ненасилна комуникација и активно слушање“. Активност ће бити завршена и разменом играчака које су ученици израђивали на часу ликовне културе, као знак међусобног уважавања и пажње, коју смо назвали „ Друг – другу“.