ОБЕЛЕЖЕН ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ У НАШОЈ ШКОЛИ

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Дана, 16. новембра 2018. године обележен је Међународни дан толеранције. То је дан који нас подсећа на поштовање и уважавање другачијих од нас.

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Проглашавајући Међународни дан толеранције, УНЕСKО је скренуо пажњу на бројне међународне инструменте о људским правима.

Ученици млађих разреда су кроз занимљиво предавање упознати са појмом толеранције, а након предавања бавили су се писањем литерарних радова и цртањем ликовних радова, који су своје место нашли на паноу у холу школе.

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

У оквиру рада Ученичког парламента педагог школе, Драгана Караклајић, је реализовала радионицу „ А, међу нама… толеранција“ за ученике старијих разреда.

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Циљ радионице је био да помогне ученицима да препознају и поштују друге потребе без предрасуда и да науче да јасно и разумно изразе своја мишљења.

Ова тема је важна јер упознавање различитих људи и њихових култура помаже нам да се бринемо о различитим људима без предрасуда. Обогаћујући се новим знањем стварамо темеље за боље друштво и атмосферу у школи, успостављају бољу комуникацију и тиме решавају предрасуде који стварају осећај мање вредности.

Након радионице ученици заједно са наставницима уредили су „кутак толеранције“ у холу наше школе.

Кад дођете у нашу школу, пратите чаробна стопала која ће Вас довести до кутка толеранције.

НАСТАВНИЧКО ВЕЋЕ И ПЕДАГОШКИ КОЛЕГИЈУМ НА КРАЈУ ПРВОГ КЛАСИФИКАЦИОНОГ ПЕРИОДА ШКОЛСКЕ 2018 / 2019. ГОДИНЕ И ОБУКА ИЗ ОБЛАСТИ БЕЗБЕДНОСТИ И ЗДРАВЉА НА РАДУ

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Дана, 15. новембра 2018. године, са почетком у 16 часова, одржани су Наставничко веће и Педагошки колегијум на крају првог класификационог периода школске 2018 / 2019. године на коме су потврђени успех и владање ученика на крају првог тромесечја.

Поред анализе рада Наставничког већа и анализе реализације образовно-васпитног процеса у прва три месеца ове школске године, анализиране су и посете стручне службе наше школе (школског педагога Драгане Караклајић) часовима разредне и предметне наставе а речи је било и о припремама за обележавање Дана школе.

У наставку горепоменутих седница, одржана је и обука из области безбедности и здравља на раду којој су присуствовали сви запослени у нашој школи.