ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН ТОЛЕРАНЦИЈЕ У НАШОЈ ШКОЛИ

Поводом Међународног дана толеранције који се обележава 16. новембра у нашој школи су овај дан обележили низом активности ученици стријих разреда уз подршку педагога ДРАГАНЕ КАРАКЛАЈИЋ.
У нашој школи толеранцијом се бавимо читаве године, не само на овај дан. На данашњи дан само подсећамо ученике да сваког дана морамо да живимо у духу толеранције, како би нам свима било добро. Овај датум смо уврстили у наш Годишњи план рада и наш тим који се бави заштитом деце од злостављања и занемаривања ову манифестацију вреднује као добру превенцију насиља.
Обележавајући овај значајни датум ученике смо интерактивним предавањем о толеранцији подсетили да је потребно уважавати туђе мишљење, уверења и осећања и да је то једини начин да будемо људи. А подсетили смо се и основних начела толеранције:
Толеранција је поштовање, прихватање и уважавање различитости.
Толеранција подразумева уважавање туђих идеја, ставова и начина живота.
Бити толерантан је морална дужност сваког појединца и законски захтев.
Толеранција је врлина која доприноси мењању културе рата у културу мира.
Толеранција је одговорност коју носе људска права, демократија и владавина закона.
Толеранција се учи у породици.
Толеранција зауставља насиље.

ОБЕЛЕЖЕН МЕЂУНАРОДНИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ НАСИЉА НАД ЖЕНАМА

Данас, 25. новембра 2020. године, наставница Технике и технологије, САНЕЛА МИТРОВИЋ, обележила је Међународни дан борбе против насиља над женама, скренувши пажњу колегиницама, путем презентације, на горући проблем насиља над женама у друштву, на поражавајућу статистику и на то које мере треба предузети те како се борити против ове врсте насиља. Презентација је била садржајна и занимљива за све колегинице запослене у нашој школи. Браво! 👏👏👏