ГОДИНА ЈУБИЛЕЈА – СТОГОДИШЊИЦА ОСНОВНЕ ШКОЛЕ ,,ВУЧИЋ ВЕЛИЧКОВИЋ“ У МЕЂУРЕЧЈУ (1921 – 2021)

ПРВА РОКЧАНСКА ШКОЛА НАСТАЛА 1921. ГОДИНЕ

У години јубилеја, куцамо на врата давно заборављених успомена. Понекад се догоди да нам дозволе да уђемо. Тек онда схватимо колико смо богати и колико тога имамо да испричамо и понудимо. Водећи рачуна о прошлости, градимо сигурну садашњост у походу на будућност.

У години јубилеја, пребирамо по успоменама и старим књигама. Једна од ретких фотографија издвојеног одељења наше школе у Црвеној Гори некада – када је школа врвела од ученика и када су у школи радила два учитеља.

Подсетимо се, у години јубилеја, наставу у издвојеном одељењу наше школе у Црвеној Гори похађа само један ученик трећег разреда. Наставу изводи професор разредне наставе Милка Радивојевић.

ОПШТИНА ИВАЊИЦА ДОНИРАЛА СПОРТСКУ ОПРЕМУ И РЕКВИЗИТЕ ЗА ФИЗИЧКО И ЗДРАВСТВЕНО ВАСПИТАЊЕ УЧЕНИЦИМА НАШЕ ШКОЛЕ

Данас, 21. октобра 2021. године, председник општине Ивањица, господин МОМЧИЛО МИТРОВИЋ, у име општине Ивањица, донирао је ученицима наше школе вредну спортску опрему као и реквизите потребне за реализацију наставе физичког и здравственог васпитања. Ученици су се највише обрадовали лоптама и мрежи за голове који се налазе на спортском игралишту. Хвала много!

ДЕЧЈА НЕДЕЉА 2021. – ДАН ПЕТИ – „ДЕТЕ ЈЕ ДЕТЕ ДА ГА ВОЛИТЕ И РАЗУМЕТЕ“

У низу активности Дечје недеље организовали смо ликовни и литерарни конкурс на тему ,,Дете је дете да га волите и разумете“, на којем су учествовали ученици свих разреда.

На конкурсу су награђени следећи ученици:

Ликовни радови:I-IV разред

1. Ђорђе Мијаиловић

2. Ђорђе Аџић

3. Игор Милутиновић

1. Јулијана Богдановић

2. Георгије Маричић

3. Урош Мијаиловић

Литерарни радови:

I-IV разред

1. Загорка Златић

2. Ђорђе Аџић