Онлајн недеља

GOW16-FB-baner

И ове године у Србији је обележена Онлајн недеља и то од 14. до 20. марта и то у телецентрима, школама, јавним библиотекама, невладиним организацијама и едукативним центрима широм Европе.

Активности овогодишње кампање биле су усмерене на подизање свести међу грађанима о онлајн сервисима, безбедности на Интернету, кодирању и ИКТ вештинама. Такође, акценат ће бити на промоцији дигиталних послова, подстицају младих и незапослених да стичу и унапређују своје дигиталне вештине.

И наша школа је ове године узела учешће у овој дигиталној кампањи и то у среду 16. марта.
Одржано је предавање за све запослене које је имало за циљ да приближи коришћење софтвера и модерних технологија у настави, конкретно коришћење Интернета и рад са текст процесором – Word. Предавање је одржао наставник информатике Славољуб Гојковић.

DSC_0373 DSC_0378

Истог дана, ученици 8. разреда су својим млађим другарима од 1. до 4. разреда приближили свет рачунара, модерних технологија, учећи кроз игру и забаву.

IMG_20160316_114707

IMG_20160316_114735