Предавања представника МУП-а 13. Март 2017.

Предавање представника МУП-а

У понедељак, 13. Марта нашу школу посетио је представник МУП-а . Одржао је предавање за ученике петог разреда на тему „ У зачараном кругу дроге и алкохола .“
Предавање је одржано ради превенције и безбедносне културе ученика а саставни је део пројекта „ Безбедно детињство-развој безбедносне културе младих.“
Предавање је праћено презентацијом, након чега су ученици одгледали неколико едукативних филмова о негативном дејству дроге и алкохола.
Ученици могли да чују доста корисних информација о штетности алкохола и дроге као и до каквих последица може довести њихово конзумирање- сукоби, свађе, конфликти који могу довести до трагичног исхода.
Ученици су били врло заинтересовани за разговор па су постављали бројна питања. На крају предавања попуњавали су евалуационе листове где су оценили значај предавања али и предложили неке нове теме о којима би се у школи могло говорити.