СВЕТСКИ ДАН КЊИГЕ И АУТОРСКОГ ПРАВА ОБЕЛЕЖЕН У НАШОЈ ШКОЛИ

Данас, 23. априла 2021. године, у нашој школи обележен је Светски дан књиге и ауторских права у сарадњи школског библиотекара СЛАВИЦЕ ЋУРЧИЋ, учитељица ДАНКЕ ЛИШАНИН и ЈЕЛЕНЕ САМАРЏИЋ и наставника српског језика МИЛИЦЕ БАШИЋ. Овај датум се сваке године обележава поводом дана смрти двојице еминентних светских писаца Вилијaма Шекспира и Мигела де Сервантеса.

Како бисмо истакли значај књиге и њене лепоте за ученике су направљени букмаркери на којима су они писали мисли значајних стваралаца у циљу подстицања учења.

Са ученицима смо поштујући епидемиолошке мере разговарали о значају књиге и њеној улози у животу не само деце него и сваког човека. Свесни чињенице да се све мање чита, нашим ученицима смо на овај начин желели да укажемо на то колика је моћ читања и како се од њега расте, па да зато сваки дан прочитају макар једну мисао која ће улепшати и обогатити њихово одрастање, али и живот уопште.

Такође, као део активности изабрали смо и илустрације разних књижевних дела ученика млађих и старијих разреда, што само показује колико књижевност оплемењује и надахњује!