ДРУГО МЕСТО ЗА УЧЕНИЦУ СЕДМОГ РАЗРЕДА НАШЕ ШКОЛЕ МИЛИЦУ САВИЋ НА МЕЂУНАРОДНОМ ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ „МЛАДИ ЧУВАРИ СРПСКЕ НАРОДНЕ КУЛТУРЕ”

Управни одбор Удружења „Чувари дела Вука Караџића” и град Чачак објавили су ове школске године литерарни конкурс за ученике основних и средњих школа „Млади чувари српске народне културе”.

Право учешћа на конкурсу имали су ученици основних и средњих школа у земљи и иностранству који пишу на српском језику и ћирилици. Конкурс се реализовао за три узрасне категорије:

први циклус образовања – од првог до четвртог разреда основне школе;

други циклус образовања – од петог до осмог разреда основне школе;

трећи циклус образовања – средња школа.

Ученица седмог разреда, Милица Савић учествовала је на овом конкурсу и освојила друго место у категорији ученика од петог до осмог разреда. У Градској библиотеци у Чачку је у петак, 10. децембра, у Великој сали одржан свечани програм доделе награда најуспешнијим учесницима овог конкурса.

Ученица није присуствовала додели награда јер је била спречена због здравствених разлога, па су организатори такмичења послали на школску адресу. Честитамо нашој ученици на успеху!

Чија ме реч греје?

Када сам тужна, сетна и сама

када ми се бриге јуре по глави,

постоји неко скоро као мама

чија реч ме врати на пут прави.

Увек када чујем њен глас мио

зебња срце ми напусти.

И ма колики проблем био

све се тада низ воду пусти.

Кад се нервозна из школе вратим

због оцене, друштва или из хира,

у загрљај топли ја навратим,

ту је моја сигурна оаза мира.

Моје тајне чува, као да су свете,

некима од њих се слатко насмеје…

Каже ми да сам и ја њено детењена реч ме увек огреје.

Много сам срећна што тетку имам,

сенка ме њена у стопу прати.

Увек ћу савет од ње да примами љубав за љубав да јој вратим.

Милица Савић , 7. разред

Браво за Милицу и њену предметну наставницу српског језика и књижевности МИЛИЦУ БАШИЋ! Свака част!