САРАДНИЧКИ ЧАС НАСТАВНИКА ТЕХНИКЕ И ТЕХНОЛОГИЈЕ И СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ У ПЕТОМ РАЗРЕДУ

Јуче, 17. маја 2021. године у просторијама наше школе реализован је сараднички час наставника технике и технологије САНЕЛЕ МИТРОВИЋ и наставника српског језика и књижевности МИЛИЦЕ БАШИЋ са ученицима петог разреда. Тема часа: ,,Робинсон Крусо“ Данијела Дефоа (одломак о изградњи склоништа), утврђивање и Израда макете острва Робинсона Крусоа. Часу су присуствовале директорка школе Биљана Пивљаковић, педагог Драгана Караклајић, наставник грађанског васпитања Милева Видић и библиотекар Славица Ћурчић. Циљ оваквог часа је успостављање корелације између два предмета, односно повезивање теорије са практичним делом. У уводном делу часа ученици су у направљеним чамцима, који би симболично представљали начин њиховог доласка до Робинсона, проналазили питања у вези са разумевањем одломка из романа на која су одговарали, а онда су погледали презентацију са врло занимљивим садржајима( виртуелна шетња  Робинсоновим острвом, гледање дела цртаног филма ,, Робинсон Крусо“,  слушање једног ученика који представља садржај романа). Ученици су, како је унапред договорено, понели од куће материјал који би им послужио да направе макету Робинсоновог дома подстакнути оним што су читали. Идеје су наставили да реализују на следећем, редовном часу технике и технологије. Део јучерашње атмосфере погледајте на сликама и путем видео записа који је направила наставница Санела Митровић.

Website