НАГРАДЕ ЗА УЧЕНИКЕ НАШЕ ШКОЛЕ НА 13. КОНКУРСУ ЗА НАЈЛЕПШУ ДЕЧЈУ ПЕСМУ КОЈИ ЈЕ РАСПИСАО ДОМ КУЛТУРЕ У ИВАЊИЦИ

Дом културе у Ивањици ове године је расписао тринаести Конкурс за најлепшу дечју песму. На конкурсу су имали право да учествују ученици ивањичких основних школа. Конкурс је трајао до краја фебруара, а тема радова је била слободна. Две ученице наше школе награђене су на овом конкурсу и данас су у пратњи својих наставника присуствовале додели награда у Плавој сали Дома културе.

Загорка Златић, ученица 3. разреда освојила је прво место у категорији ученика од 1. до 4. разреда, док је Милица Савић, ученица 7. разреда освојила 2. место у категорији ученика од 5. до 8. разреда.

Литерарне радове ученика прегледао је селектор конкурса, професор српског језика и књижевности Урош Ћурчић. Он је одабрао три награде за нижи узраст од 1. до 4. разреда и три награде за старије основце од 5. до 8. разреда. Уз награђене, одабране су и песме за објављивање у зборнику Пупољци.