НАСТАВА НА ДАЉИНУ ПОЧИЊЕ СУТРА, 17. МАРТА 2020. ГОДИНЕ, У 8 ЧАСОВА УЈУТРУ НА РТС 3 И РТС ПЛАНЕТИ ЗБОГ ПРОГЛАШЕНОГ ВАНРЕДНОГ СТАЊА НА ТЕРИТОРИЈИ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

Сутра, 17. марта 2020. године, почеће да се реализује настава на даљину за основце на РТС 3 и РТС планети – у трајању од 8 часова ујутру до 18 часова поподне – овако гласи допис који је Министарство просвете, науке и технолошког развоја данас проследило свим основним и средњим школама на територији Републике Србије.

Програм почиње да се емитује сутра, 17. марта 2020. године, и трајаће сваког радног дана од 8 до 18 часова. У питању су получасовне лекције.

За ниже разреде основних школа организована су предавања из српског, математике и света око нас, а за више разреде основних школа – српског, математике, историје, географије, биологије, хемије и физике.

Нарочитио много ће бити часова за осмаке. Школе ће радити, али на други начин. Још увек се не зна како ће бити организована мала матура за осмаке, али је речено да се тестови за пробу мале матуре штампају, као и за саму малу матуру.

Наглашено је да ће родитељи морати многи више да се укључе, а да ће то моћи јер ће многи због новонастале ситуације радити од куће.

ПРВО МЕСТО НА ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ИСТОРИЈЕ ЗА УЧЕНИКА ОСМОГ РАЗРЕДА НАШЕ ШКОЛЕ – ДЕЈАНА МАРИЧИЋА

Данас, 15. марта 2020. године, у ОШ “Мајор Илић“ у Кушићима одржано је општинско такмичење из историје.

Ученик осмог разреда наше школе, ДЕЈАН МАРИЧИЋ, освојио је ПРВО место на данашњем такмичењу освојивши максимални број поена (40 / 40) и тиме је стекао директни пласман на регионално (окружно) такмичење из историје.

Честитамо Дејану на овом изванредном успеху као и његовом предметном наставнику МИЛУТИНУ Станисавић и желимо им много успеха на наредном нивоу такмичења!

Браво! 👏

ТРЕЋЕ МЕСТО НА РЕГИОНАЛНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА ЗА УЧЕНИКА ОСМОГ РАЗРЕДА НАШЕ ШКОЛЕ – ПЕТРА АЏИЋА

Данас, 15. марта 2020. године, са почетком у 9 часова, у ОШ “Момчило Настасијевић“ у Горњем Милановцу одржано је регионално (окружно) такмичење из енглеског језика за ученике осмог разреда основних школа које се налазе на територији Моравичког округа (Школске управе Чачак).

Ученик осмог разреда наше школе, ПЕТАР АЏИЋ, заузео је ТРЕЋЕ место на данашњем регионалном такмичењу освојивши 34 / 40 поена.

Пласман на републичко такмичење из енглеског језика остварили су сви ученици који су заузели прво, друго или треће место на регионалном такмичењу а о томе ко ће од пласираних ученика учествовати на следећем нивоу такмичења одлучује Друштво за стране језике и књижевности Србије и о томе ће школе бити накнадно обавештене.

Честитамо Петру на овом изузетном успеху! Браво! 👏

ПРЕДШКОЛСКА УСТАНОВА ОСНОВНА ШКОЛА СРЕДЊА ШКОЛА

– директору

Поштована/-и,

У складу са Одлуком о проглашењу ванредног стања на целој триторији Републике Србије, која је ступила на снагу вечерас 15.03.2020. године, установе образовања и васпитања неће радити од понедељка 16.03.2020. године.

У току сутрашњег дана школе ће добити потребне информације и упутства за организовање и спровођење наставе на даљину почевши од 17.03.2020. године (уторак). Од директора школа и наставника очекује се да у току сутрашњег дана изврше потребне припреме и информисање ученика и њихових родитеља/законских старатеља о организованој настави на даљину. Потребно је планирати обавештавање ученика и координацију наставе на даљину тако да што мањи број запослених долази у установу, а да своје радне обавезе у највећој мери обављају од куће. Током боравка у установи сви запослени су у обавези да се придржавају здравствено-хигијенских мера, упутстава и наредби надлежних служби.

У данима који су пред нама Министарство просвете, науке и технолошког развоја ће пружити потребну помоћ школама, ученицима и њиховим родитељима да наставу на даљину организују, спроводе и прате на делотворан и ефикасан начин.

Заједничким напорима, добром координацијом и синхронизованим активностима можемо допринети да се актуелна кризна ситуација за образовни систем, али и систем у целини, предупреди и тиме ублаже њене последице. У том смислу, позивамо Вас на посвећено деловање и одговорно поступање!

С поштовањем,

Министарство просвете, науке и технолошког развоja

СЕМИНАР “ПРОЈЕКТНА НАСТАВА У САВРЕМЕНОМ ТЕХНОЛОШКОМ ОКРУЖЕЊУ“

Данас 15. марта 2020. године са почетком од 10 часова, у нашој школи је реализован је семинар под називом “Пројектна настава у савременом технолошком окружењу“ који је одржала РАДИЦА КАРОВИЋ, професор математике из Београда.

Овом семинару су, поред колега из наше школе, присуствовали и наставници, стручни сарадници и директори из ОШ “Др Недељко Кошанин“ Девићи, ОШ “Мићо Матовић“ Катићи, ОШ “Милан Вучићевић Зверац“ Братљево и ОШ “Светозар Марковић“ Ковиље.

Семинар је наставницима пружио доста практичних знања и вештина у реализовању пројектне наставе..

СЕМИНАР “ОД ИСХОДА УЧЕЊА ДО ЕФИКАСНЕ НАСТАВЕ“ У НАШОЈ ШКОЛИ

Данас 14. марта 2020. године са почетком у 09 часова, у нашој школи је одржан семинар под називом “Од исхода учења до ефикасне наставе“ који је одржала ЗДЕНКА МИЛИВОЈЕВИЋ, професор разредне наставе из Сокобање.

Овом семинару су, поред колега из наше школе, присуствовали и наставници, стручни сарадници и директори из ОШ “Др Недељко Кошанин“ Девићи, ОШ “Мићо Матовић“ Катићи, ОШ “Милан Вучићевић Зверац“ Братљево и ОШ “Светозар Марковић“ Ковиље.

Семинар је наставницима пружио доста практичних знања и вештина у реализовању наставе од исхода учења до ефиикасне наставе.