ПРЕДАВАЊЕ НА ТЕМУ“ПРИМАРНА СЕЛЕКЦИЈА ОТПАДА И РЕЦИКЛАЖЕ“

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

У нашој школи је данас, 2. марта 2018. године одржана презентација за све ученике  на тему “Примарна селекција отпада и рециклаже“. Предавање је одржала Јована Радоњић, сарадник за односе са локалним самоуправама  ЈКП „ Дубоко“ Ужице, у присуству директора ЈКП  из Ивањице, господина Владимира Бојановића и еколога Николе Пивљаковића.

Акценат је стављен на систем примарне селекције, важност заштите животне средине и саме рециклаже као и на врсте отпада који се рециклира. Говорено је о процесу  рециклаже од настанка отпада до готовог рециклираног производа.

Ученицима је детаљно објашњено како  се у Регионалном центру за управљање отпадом ЈКП „ Дубоко“ врши целокупни систем одвајања отпада пре рециклаже.

Такође, ученицима су подељени флајери којима су додатно информисани. У ходнику школе постављена је канта за селектовање отпада која ће свим ученицима  бити на располагању како би развили од малих ногу свест на ову тему.

Предавању су осим ученика присуствовали директорка школе и наставници.

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje