ДЕЧИЈА НЕДЕЉА -ДРУГИ ДАН (02.10.2018)

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

“МОЈЕ ЈЕ ПРАВО ДА ЖИВИМ СРЕЋНО И ЗДРАВО!“

ЕВРОПСКИ ДАН ЈЕЗИКА 2018.

Данас, 02. октобра 2018. године, у оквиру Дечије недеље – обележен је Европски дан језика у нашој школи израдом паноа на тему најлепше мисли о језику.

Чланови Актива страних језика су ученицима предочили значај учења страних језика и упознали их са кратким историјатом Европског дана језика који се обележава сваке године 26. септембра.

Сaвeт Eврoпe oхрaбруje свих 800 милиoнa Eврoпљaнa, грaђaнa 47 држaвa члaницa, дa учe jeзикe без обзира на године и окружење. Вeруjући дa je jeзичкa рaзнoликoст нaчин зa пoстизaњe вeћeг стeпeнa мeђукултурoлoшкoг рaзумeвaњa и важна компонента бoгaтoг културолошког нaслeђа нaшeг кoнтинeнтa, Сaвeт Eврoпe прoмoвишe вишejeзичнoст у цeлoj Eврoпи.

Нa инициjaтиву Сaвeтa Eврoпe у Стрaзбуру, Eврoпски дaн jeзикa слaви сe свaкoг 26. сeптeмбрa почев oд 2001. гoдинe.

Општи циљеви Европског дана језика су:

1. Информисање јавности о значају учења језика и проширивање палете језика у циљу повећавања степена вишејезичности и међукултуролошког разумевања;

2. Промовисање језичког и културолошког богатства Европе, које мора бити очувано и развијано;

3. Подржавање целоживотног учења језика, како у оквиру школа, тако и ван њих, било за потребе школе, посла, мобилности или из задовољства и за размену искуства.