НЕКА ВАСКРШЊИ ПРАЗНИЦИ ПОЧНУ!

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Дана, 25. априла 2019. године, реализована је Ускршња радионица у млађим разредима наше школе коју су водиле професорке разредне наставе, Јелена Самарџић и Данка Лишанин. Ученици су осликавали васкршња јаја, користећи разне технике и материјале.

По завршетку радионице, организовано је и такмичење у куцању јајима, као и избор најлепше осликаног васкршњег јајета, након чега су додељене и пригодне награде ученицима за рад, труд и креативност.

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic MedjurecjeФотографија корисника OS Vucic Velickovic MedjurecjeФотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

СВЕТСКИ ДАН КЊИГЕ И АУТОРСКИХ ПРАВА ОБЕЛЕЖЕН ДАНАС У НАШОЈ ШКОЛИ

Фотографија корисника OS Vucic Velickovic Medjurecje

Дана, 23. априла 2019. године, професорка физичког и здравтсвеног васпитања у нашој школи, Јасмина Мићић – обележила је са ученицима старијих разреда Светски дан књиге и ауторских права.

Организован је Загонетаријум – где су ученици имали за задатак да пријаве екипе и уз консултацију са писцем Урошем Петровићем, организовано је такмичење у загонеткама из књиге “Мрачне тајне Гинкове улице“ горепоменутог писца.

ПЛАСМАН УЧЕНИКА НАШЕ ШКОЛЕ НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Данас, 07. априла 2019. године, на окружном такмичењу из историје, одржаном у ОШ “Таковски устанак“ у Горњем Милановцу, ученик седмог разреда наше школе, ДЕЈАН МАРИЧИЋ, пласирао се на РЕПУБЛИЧКО такмичење из историје.

Честитамо Дејану и његовом предметном наставнику историјe Милутину Станисавићу  на овом изванредном резултату и успеху и желимо им много успеха и среће на републичком такмичењу.

Честитамо!

УГЛЕДНИ ЧАС СРПСКОГ ЈЕЗИКА

У среду, 20. марта у просторијама наше школе, реализован је угледни час српског језика. Тема часа је била комедија Јована Стерије Поповића  „Покондирена тиква“. Циљ  је био да се ученицима приближи живот и рад писца Јована Стерије Поповића као и да уоче друштвене мане које писац критикује у овом делу и то повежу са временом у којем живе. Ученици су пажљиво пратили излагање наставника и активно учествовали у разговору. За крај часа урађена је инсценација из комедије у којој су се ученици одлично снашли.

Угледном часу су присуствовали:директорка Биљана Пивљаковић,педагог Драгана Караклајић,наставница физичког Јасмина Мићић,наставница руског Иванка Коларевић и наставница физике Санела Митровић.

РЕЗУЛТАТИ МЕЂУНАРОДНОГ KGL (Kangaroo Global Linguistics) ТАКМИЧЕЊА ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА ОДРЖАНОГ У УЖИЦУ – 16. МАРТА 2019. ГОДИНЕ

АЏИЋ ПЕТАР (B1) – 95%
ЈОВАНОВИЋ ФИЛИП (Pre-A1) – 44%

Данас су на имејл адресу наше школе стигли резултати првог круга KGL (Kangaroo Global Linguistics) такмичења из енглеског језика одржаног у Ужицу 16. марта 2019. године у организацији The International Testing Authority (ITA) и The Institute for the Development of Educational Assessment (IDEA).

Ученик VII разреда наше школе, ПЕТАР АЏИЋ, такмичио се на нивоу B1 (у складу са описом нивоа у Заједничком европском оквиру за језике (CEFR)) и освојио је 95% на тесту а ученик III разреда наше школе, ФИЛИП ЈОВАНОВИЋ, који се такмичио на нивоу Pre-A1 (у складу са описом нивоа у Заједничком европском оквиру за језике (CEFR)) је освојио 44%.

Нажалост, нико од њих се није пласирао у други круг такмичења јер су границе за пролаз биле прилично високе – за Pre-А1 је била 93%, а за А2 97,5.

Сви ученици који су остварили 50+ процената на тесту добијају сертификат са резултатом тј. процентима на том нивоу, док они који имају мање од 50% добијају сертификат о учешћу.

Овом приликом се захваљујемо Александри Секулић и Даници Ћирковић, координаторима KGL такмичења за Србију.

Петру и Филипу честитамо на постигнутим резултатима и желимо им више успеха следеће године на KGL такмичењу.