ТРАДИЦИОНАЛНО ОБЕЛЕЖАВАЊЕ ПРЕДСТОЈЕЋИХ ВАСКРШЊИХ ПРАЗНИКА У МЛАЂИМ РАЗРЕДИМА

Ученици ПРВОГ и ЧЕТВРТОГ разреда наше школе су заједно са својом учитељицом ЈЕЛЕНОМ САМАРЏИЋ, на креативан начин, обележили предстојеће Васкршње празнике! Христос Воскресе! 🥚🐣🐥

ЧАС СЛОБОДНИХ АКТИВНОСТИ РЕАЛИЗОВАН У ПРИРОДИ – БИЛИ СМО ВРЕДНИ И ПРИРОДУ ПОСЕТИЛИ

Ученици првог и четвртог разреда наше школе су заједно са својом учитељицом ЈЕЛЕНОМ САМАРЏИЋ реализовали час у природи и уживали у сакупљању пролећног цвећа стварајући права мала уметничка дела.

ВАСКРС У ИЗДВОЈЕНОМ ОДЕЉЕЊУ НАШЕ ШКОЛЕ У ЦРВЕНОЈ ГОРИ

Ученице ЈОВАНА ЗАРИЋ (II разред) и СЛАЂАНА КАЛУШЕВИЋ (IV разред) су заједно са својом учитељицом МИЛКОМ РАДИВОЈЕВИЋ обележиле најрадоснији хришћански празник – Васкрс! 🥚🐣🐥

СВЕТСКИ ДАН КЊИГЕ И АУТОРСКОГ ПРАВА ОБЕЛЕЖЕН У НАШОЈ ШКОЛИ

Данас, 23. априла 2021. године, у нашој школи обележен је Светски дан књиге и ауторских права у сарадњи школског библиотекара СЛАВИЦЕ ЋУРЧИЋ, учитељица ДАНКЕ ЛИШАНИН и ЈЕЛЕНЕ САМАРЏИЋ и наставника српског језика МИЛИЦЕ БАШИЋ. Овај датум се сваке године обележава поводом дана смрти двојице еминентних светских писаца Вилијaма Шекспира и Мигела де Сервантеса.

Како бисмо истакли значај књиге и њене лепоте за ученике су направљени букмаркери на којима су они писали мисли значајних стваралаца у циљу подстицања учења.

Са ученицима смо поштујући епидемиолошке мере разговарали о значају књиге и њеној улози у животу не само деце него и сваког човека. Свесни чињенице да се све мање чита, нашим ученицима смо на овај начин желели да укажемо на то колика је моћ читања и како се од њега расте, па да зато сваки дан прочитају макар једну мисао која ће улепшати и обогатити њихово одрастање, али и живот уопште.

Такође, као део активности изабрали смо и илустрације разних књижевних дела ученика млађих и старијих разреда, што само показује колико књижевност оплемењује и надахњује!

РЕЗУЛТАТИ СА ТАКМИЧЕЊА “МИСЛИША“ (II и III разред)

Математичко друштво “Архимедес“ – Београд организовало је такмичење из математике за основне и средње школе 11. марта 2021. године.

У нашој школи су се такмичили ученици од првог до осмог разреда, подељени у две групе (млађи и старији разреди).

На такмичењу ученика млађих разреда дежурала је наставница српског језика и књижевности – МИЛИЦА БАШИЋ.

У другом разреду на такмичењу су учествовали:

1. ЗАГОРКА ЗЛАТИЋ

2. НАЂА ЈОВАНОВИЋ

3. ЛАЗАР САМАРЏИЋ

4. ЂОРЂЕ МИЈАИЛОВИЋ

У трећем разреду на такмичењу су учествовали:

1. ДАЛИБОР МАРИЧИЋ

2. ЂОРЂЕ ГЛАВИНИЋ

Такмичење је трајало од 11 часова до 13 часова.

Ученици су били распоређени по учионицама, попунили потребне податке и потом кренули су са радом.

Након спроведеног такмичења, прикупљени су ученички радови и послати су на преглед.

Бодовна листа је следећа:

ДРУГИ РАЗРЕД:

1. ЗАГОРКА ЗЛАТИЋ – 51 бод (треће место)

2. НАЂА ЈОВАНОВИЋ – 47 бодова (похвала)

3. ЛАЗАР САМАРЏИЋ – 30 бодова

4. ЂОРЂЕ МИЈАИЛОВИЋ – 26 бодова

ТРЕЋИ РАЗРЕД:

1. ДАЛИБОР МАРИЧИЋ – 46 бодова

2. ЂОРЂЕ ГЛАВИНИЋ – 37 бодова

Ученице ЗАГОРКА ЗЛАТИЋ и НАЂА ЈОВАНОВИЋ су добиле дипломе.

Све похвале за ученике који су учествовали на такмичењу и освојили горепоменуте резултате. Са жељом да и даље наставе да учествују на такмичењима и у наредним разредима и своје још боље резултате! Браво!

Одељењски старешина: ДАНКА ЛИШАНИН

ПЕСМА УЧЕНИКА 3. РАЗРЕДА НАШЕ ШКОЛЕ ЂОРЂА ГЛАВИНИЋА У КЊИЖЕВНИМ НОВИНАМА “СВИТАК“

Песма ученика трећег разреда наше школе, ЂОРЂА ГЛАВИНИЋА, под називом “Процветај свете“, нашла се међу изабраним песмама које су ушле у Књижевне новине “Свитак“. Браво за Ђорђа и његову учитељицу ДАНКУ ЛИШАНИН.

ПРОЦВЕТАЈ СВЕТЕ

Ближи се ново пролеће.

Зима полако скида свој бели капут

И призива: зелену траву

И бескрајно шаренило.

Свет је огромна округла лопта.

Она се окреће и доноси нам лепе,

И мање лепе ствари.

А људи, шта они чине?

Не увек добро.

Када би се они потрудили

Да не уништавају лепоту

Овог света, учинили би много:

Променили би овај свет на боље.

Треба само да чувају породицу,

Природу,

Своје здравље…

Тада би из ове суровости

Потекла срећа.

Мање би били тужни,

Болесни,

Гладни,

Несрећни,

Сиромашни.

Само човек може променити

Свет на боље!

Може!

Како река промени свој ток кретања?

„Људи, будите паметни,

Омогућите вашој деци боље сутра.

“Када се све буде променило

Свет ће се опролећити,

И ми у њему процветати.

Али хајде, нека ово пролеће