УЧЕНИЦИ И НАСТАВНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ У ПОСЕТИ АСТРОНОМСКЕ ОПСЕРВАТОРИЈЕ У БЕОГРАДУ И 64. МЕЂУНАРОДНОМ САЈМУ КЊИГА

Ученици наше школе на предавање о космосу у библиотеци Астрономске опсерваторије у Београду.

Испред Астрономске опсерваторије Београд. 👋 Хвала доценту МИЛАНУ СТОЈАНОВИЋУ на дивном пријему и сјајном предавању. До следеће посете … ⭐🌙🌞

25. октобар 2019. – Ученици наше школе на 64. Међународном београдском сајму књига! 📖📖📖

ПОСЕТА УЧЕНИКА И НАСТАВНИКА НАШЕ ШКОЛЕ АСТРОНОМСКОЈ ОПСЕРВАТОРИЈИ БЕОГРАД НА ЗВЕЗДАРИ У ОКВИРУ МЕЂУНАРОДНОГ ПРОЈЕКТА “СУСРЕТ СВЕТОВА 3“

Сутра, 25. октобра 2019. године, у оквиру пројекта “Сусрет светова 3“, ученици и наставници наше школе који су укључени у пројекат “Сусрет светова 3“ посетиће Астрономску опсерваторију Београд на Звездари где ће имати прилику да кроз разговор са астрофизичарима прошире своје знање о небеским телима и законитостима које владају у свемиру као и да “завире“ у космос уз помоћ телескопа.

Своју сутрашњу посету Београду – ученици и наставници наше школе ће искористити како би посетили и 64. Међународни сајам књига.

ДОДЕЛА НАГРАДА НА ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ “ИМАМ ПРАВО, АЛИ И ОБАВЕЗУ“

Ученици наше школе су и ове године у оквиру Дечје недеље учествовали на литерарном конкурсу који је по девети пут расписала Градска библотека „Светислав Вуловић” у сарадњи са Ивањичким друштвом учитеља.

Тема конкурса је била: „Имам право, али и обавезу”.

Два ученика наше школе освојила су награде.

У конкуренцији ученика четвртог разреда, ученик УРОШ МИЈАИЛОВИЋ освојио је треће место.

У конкуренцији ученика петог и шестог разреда, ученик ГЕОРГИЈЕ МАРИЧИЋ освојио је друго место.

Ученици су данас, 23. октобра 2019. године, присуствовали додели награда у Плавој сали Дома културе.

Награде у виду књига доделили су им Емилија Перуничић, директорка ивањичке Градске библиотеке и Милан Парезановић, као председник Ивањичког друштва учитеља.

Наши ученици су имали прилику да чују првонаграђене радове, као и да се фотографишу са осталим ученицима који су освојили неку од награда. Са доделе награда су понели најлепше утиске.

ДОДЕЛА НАГРАДА НА ЛИТЕРАРНОМ КОНКУРСУ “ИМАМ ПРАВО, АЛИ И ОБАВЕЗУ“

Тема конкурса је била: „Имам право, али и обавезу”.

Два ученика наше школе освојила су награде.

ШЕШИРИЈАДА НАШИХ ПРЕДШКОЛАЦА

У оквиру Дечије недеље, наши најмлађи – наши предшколци, уз помоћ своје васпитачице ГОРДАНЕ ЈЕЛИЋ, направили су шешире од природних материјала из свог непосредног окружења и организовали Шеширијаду.

Прошетали су школским двориштем и центром Међуречја и тиме показали креативност своје предшколске групе – на одушевљење својих старијих другова и мештана Међуречја.

ДОДЕЛА ДИПЛОМА И ЗАХВАЛНИЦА НАЈУСПЕШНИЈИМ УЧЕСНИЦИМА НАШЕ ШКОЛЕ У МЕЂУНАРОДНОМ ПРОЈЕКТУ “СУСРЕТ СВЕТОВА 3“

Данас, 17. октобра 2019. године, у периоду од 10:35 до 10:50 часова, додељене су дипломе и захвалнице најбољим учесницима на литерарном и ликовном конкурсу који су организовани у оквиру међународног пројекта “Сусрет светова 3“.
Ученицима чији су радови проглашени за најбоље – честитамо а осталим учесницима у пројекту се захваљујемо и радујемо се дружењу и сарадњи за тачно годину дана – у “Сусрету светова 4“.

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА 2019.

На Дану отворених врата код председника Општине Ивањица – господина Зорана Лазовића. И ученици наше школе – Лазар Самарџић, Ђорђе Главинић, Андреа Величковић и Вукашин Радоњић – су, у оквиру Дечије недеље, били у посети председнику Општине Ивањица.

КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ НАСТАВНИКА НАШЕ ШКОЛЕ

КЊИЖЕВНО ВЕЧЕ НАСТАВНИКА НАШЕ ШКОЛЕ – 25. ОКТОБРА 2019. ГОДИНЕ, У 18 ЧАСОВА, У ЦЕНТРУ ЗА КУЛТУРУ “ВЛАДА ДИВЉАН“ У БЕОГРАДУ

У петак, 25. октобра 2019. године, са почетком у 18 часова – наставници наше школе: МИЛИЦА БАШИЋ, професор српског језика и књижевности, ДРАГАНА КАРАКЛАЈИЋ, стручни сарадник – педагог, СЛАВИЦА ЋУРЧИЋ, професор разредне наставе и ДРАГАН МИЛОЊИЋ, професор енглеског језика и књижевности, одржаће књижевно вече у Центру за културу “Влада Дивљан“ у Београду (адреса: Митрополита Петра бр. 8) на коме ће бити речи о књижевном и стручном стваралаштву госпође Светлане Цеце Тодоровић (Svetlana Todorovic).

Након учешћа наших наставника на овогодишњем Фестивалу културе и хумора “Нушићијади“ и одржаних књижевних вечери са књижевницом Маријаном Дешић, позивамо све пријатеље и поштоваоце наше школе да дођу 25. октобра 2019. године, у 18 часова, у Центар за културу “Влада Дивљан“ у Београду да подрже наше наставнике и сазнају нешто више о стваралаштву Светлане Цеце Тодоровић. Добро дошли!

После низа књижевних вечери, које су поменути наставници имали у Ивањици, Чачку и Крагујевцу, своје умеће анализе и презентације књижевних дела имаће и у Београду. Рад на књижевним делима кренули су у оквиру пројекта ,,Завичајни писци у оку просветних радника“, који је организовала Школска управа у Чачку чији је покретач просветна саветница Данијела Ковачевић Микић. Књижевне вечери организују под слоганом ,,МАСТИЛОМ СРЦА ИЗ ДУБИНЕ ДУШЕ“. Вечери које су организовали биле су запажене и веома успешне. Свако одржано књижевно вече, преточили су у Публикацију, која је штампана и налази се у школи. Аутор Публикација је наставник енглеског језика Драган Милоњић.