QUOT LINGUAS CALLES, TOT HOMINES VALES!

Наша школа је данас била једна од преко 80 школа у Србији која је узела учешће у KGL такмичењу из енглеског језика а ученици наше школе – као и ученици ОШ “Сретен Лазаревић“ из Прилика – били су међу 940 ученика који су се такмичили у оквиру нивоа од pre-А1 до C1. Важно је напоменути да су сви нивои су у складу са описима нивоа у Заједничком европском референтном оквиру за језике (CEFR).

Број такмичара по нивоима је био следећи:

а) на нивоу pre-А1 такмичило се 130 такмичара – међу њима и ученици IV разреда наше школе: ФИЛИП ЈОВАНОВИЋ и ВУКАШИН РАДОЊИЋ
б) на нивоу А1 – 246 такмичара
в) на нивоу А2 – 196 такмичара
г) на нивоу Б1 – 182 – међу њима и ученик VIII разреда наше школе – ПЕТАР АЏИЋ
д) на нивоу Б2 -164 такмичара
ђ) на нивоу C1 – 22 такмичара

Резултати се очекују за три до четири недеље док у други круг такмичења пролази 10-13% најуспешнијих такмичара из целе Србије по нивоу (значи 10-13% за сваки ниво).

Учење и знање страног језика осим што развија самопоштовање – отвара нам и нове димензије у животу и помаже у стицању нових погледа на људе и свет.

Зато, учимо стране језике и развијајмо интеркултуралност!

Са нестрпљењем очекујемо резултате.