ОБЕЛЕЖЕН ДАН РОЂЕЊА ВУКА СТЕФАНОВИЋА КАРАЏИЋА

Дан рођења Вука Стефановића Караџића у нашој школи обележили смо низом активности. Циљ је био да ученицима приближимо живот и дело овог српског писца, проучаваоца и реформатора српског језика и писма, као и сакупљача народних умотворина.

О њему је говорено како на часу српског језика у млађим и старијим разредима, тако и на часу технике и технологије.

Овај значајан датум био је повод да обновимо, али и да проширимо знање о Вуку, као и да виртуелном екскурзијом одемо до Тршића, Беча и других места везаних за његов живот и рад. И данас смо се подсетили колико је битно чувати све оно што нам је Вук оставио у наслеђе.

С тим у вези, драго нам је што се можемо похвалити да у нашој школској библиотеци постоје бројна Вукова дела од велике вредности, која наше ученике могу мотивисати да свакодневно чувају и бране свој језик и писмо, баш онако како је то Вук чинио.