ДЕЧИЈА НЕДЕЉА 2019.: „ДА ПРАВО СВАКО – ДЕТЕ УЖИВА ЛАКО!“, ДАН ДРУГИ.

Данас, 08. октобра 2019. године, с почетком у 10 часова, у Дому културе у Ивањици, ученици млађих разреда наше школе су присуствовали еко радионици на тему: „Заштита животне средине и смањивање последица природних несрећа“.

Кроз презентацију и разговор, ученицима је скренута пажња на: појам животне средине, врсте природних несрећа, начине њиховог избегавања или спашавање у истим, период распадања појединих материјала у природи, итд.

По завршетку радионице, ученицима су подељене четири бојанке „Учим и бојим – земљотрес, поплаве, олује и пожар.“

ДЕЧИЈА НЕДЕЉА -ДАН ДРУГИ

У оквиру Дечије недеље ученици од првог до четвртог разреда основних школа са читаве територије општине Ивањица имали су прилику да учествују у занимљивој и едукативној радионици. „Caritas“ Србије, у сарадњи са локалном самопуравом, организовао је интерактивну представу на којој су малишани могли да науче о природним катастрофама, шта доводи до њих и како да се понашају у случају да их задесе.